Ona..je on? - 1) kapitola

1. dubna 2010 v 21:47 | verasi |  Ona...je on?

1) kapitola

Matt
"Vypadáš skvěle!" Radovala se Kate mezitím, co si uvazovala kravatu od mé školní uniformy.
Bílou košili-pod kterou měla obvázaný hrudník a neustále si stěžovala jak to tlačí-stejně jako černé kalhoty na sobě už měla. Horší bylo, co jsem na sobě měl já. Civěl jsem na sebe do zrcadla a přemýšlel, jestli to jsem vážně já. Zvedl jsem ruku a dívka, tolik podobná Kate ji taky zvedla. Dívka, která jsem byl, jak jsem se právě přesvědčil já, měla stejně zelené oči a bledý obličej jako já. Ale to vytrhané obočí, lesk na rtech a dlouhé blond vlasy (moje normální vlasy mě pod tou parukou nehorázně svědily)… Právě jsem vypadal jako kříženec mě a Kate. A navíc, odteď jsem Kate já.
Zatím co já jsem se litoval….nebo litovala? (Magořím.) Kate zápasila s kravatou a nahlas snila o tom, jaké to tam s jejím klukem bude. A mně se sevřel žaludek, protože její kluk Kevin tu už za pár minut bude a odveze mě před školu…dívčí školu. Kde se budu vydávat za holku, budu se muset oblíkat zavřený na záchodě, při spaní budu mít strach, že mi sjede paruka a budu muset mluvit v ženském rodě. Sen každého transsexuála .

"Mám to! Kdo by řekl, že nosit chlapecký hadry bude taková fuška!"
Postěžovala si Kate a já neměl to srdce jí říct, že to má uvázané blbě.
"Ty máš co říkat, podívej se na mě!" Zatahal jsem za lem podle mě až příliš krátké modrobílé sukně.
"Jsi gay," podivila se Kate,"nemělo by ti to vadit!"
"To, že jsem na kluky neznamená, že se rád oblíkám jako holka, ještě k tomu do sukně!" Seznámil jsem jí s tím, že se u mě žádné transsexuální sklony nevyskytují, ale ona se jen smála.
Ona se smát může. Ona bude mít v nové škole aspoň nějakou podporu. Zato já skončím sám, mezi kupou holek. Ještě nikdy jsem nebyl tak dlouhou dobu bez Kate. Ona bude mít Kevina, ale koho budu mít já?
Možná to na mém obličeji bylo až moc vidět, ty smutné a ustrašené myšlenky, protože Kate ke mně přišla a objala mě kolem ramen.
"Neboj bráško, to se zvládne!" Zašeptala optimisticky a v tu chvíli zatroubilo před domem auto. Kevin.
"Tak co ségra," pronesla v tu chvíli nacvičeným hlubokým hlasem, "jdem na to?"
"Jasně brácha." Zašvitořil jsem s miniaturním úsměvem, vzal jsem si do ruky tašku (kufry už byly na místě) a následoval ji ven do zahrady.
Když jsme vyšli ven, Kate trochu poklesla brada.
"Neuvidíme to tu celý rok…" Zamumlala nešťastně.
"Za tohle naše nesnáším," zamručel jsem,"chtěl bych zůstat tady! Ani jsem ani na to tady nezvykl a už musím jít pryč, navíc bez tebe." Sevřel jsem ruce v pěst.
"Taky bych chtěla zůstat s tebou, ale nejde to. Tak jako tak by jsme šli od sebe a já tak moc chci být s Kevinem!" povzdechla si a zatvářila se hodně nešťastně. "Jsem proto špatná sestra?"
Vybavil jsem si ty dny, které trávila jenom se mnou, když mohla být se svými kamarády-které na rozdíl ode mě měla-a chtěl jsem ji pevně obejmout a ujistit ji že je to v pořádku, ale to už se z okna tmavého auta vyklonila Kevinova hlava. "Pohyb!" Zavolal vesele.
"Jsi skvělá sestra," ujistil jsem ji,"taky by jsi to pro mě udělala."
Usmála se a zamávala Kevinovi.
"Asi by jsme měli jít.." Podotkla už zase veselá (taky bych chtěl umět takhle rychle měnit nálady).
"Vzhůru do jámy pekelné…" Utrousil jsem, než jsem se naposledy podíval na náš domek a vydal se za Kevinem.
"Co tolik nadšení?"
Zašklebila se Kate.
"Heeej, počkej na mě!"
***
Ta škola vypadala..luxusně, aspoň oproti mojí předchozí škole jo. Jako menší zámek rozdělený na dvě části. Poznal jsem, že ta větší bude zřejmě ubytovna, kde budu bydlet. Zevnitř škola vypadala snad ještě líp. Aspoň to jsem se myslel, když jsem se prolétal chodbami sem a tam a hledal ředitelnu. Chyba ve výpočtu byla, že cestu k ředitelně vysvětlovala mamka Kate a já jaksi zapomněl poslouchat (v té době jsem doufal, že si to Kate ještě rozmyslí). Takže jsem se teď chodbami potloukal jako d*b*l a hledal kde to je.
Samozřejmě kolem mě bylo spoustu děvčat, které si vesele povídali a štěbetali o blbostech, ale já nebyl dost odvážný se některé z nich zeptat. Pak jsem si ale řekl, že teď když jsem teoreticky taky dívka, bych s tím neměl mít problém. Když už jsem si vyhlídl jednu mile tvářící se tmavovlásku, která stála sama v rohu a chystal se k ní vydat, někdo do mě surově vrazil. Já to neustál a sletěl dolů.
"Jakej kretén!" Zanadával jsem proto, že jsem si dost hrubtě narazil zadek a
taky kvůli tomu, že jsem měl strach, že mi sjede paruka (ta ale naštěstí pořád pevně držela).
"Říkala jste něco slečno?" Ozval se nade mnou příjemný mužský hlas.
Mužský? V dívčí kole? Zvedl jsem poplašeně hlavu a setkal se s obrovskýma šedýma očima. Na ty jsem se zaměřil prvně. Až poté jsem si všiml, že muž co mě srazil má karmínově rudé vlasy a je oblečen jako..učitel? A ještě k tomu to zatraceně sexy učitel. A právě mě provrtával dost pobaveným a naštvaným pohledem těch krásných šedých očí. Za co vůbec? Ah, že by za to-jakej kretén?
"Pardon!" vykoktal jsem a pokusil jsem se vyškrábat na nohy, aby se mi sukně nevyhrnula a neodhalila to, co mi jaksi přebývalo.
"Omlouvám se, já hledám ředitelku!" Podařilo se mi vyškrábat na nohy s tím směšným držením sukně na potřetí a solidně se mi taky podařilo předstírat, že nevidím jeho nataženou ruku, aby mi pomohl.
"Ředitelku? Můžu tě k ní dovést." Řekl mi už celkem mile, ale já usoudil, že čím míň budu v jeho společnosti tím líp.
Jednou mi to ponížení ze špatné lásky stačilo. Je to jen učitel a třeba ho nebudu muset vůbec vídat. Není tu jediný učitel na škole. Snad....
Mě by stačilo navézt!"Řekl jsem a přitáhl jsem si tašku na vycpanou hruď.
Podíval se na mě…jako na retarda. Asi se mu mockrát nestalo, aby před ním holka své vnady zakrývala a ještě odmítla ruku ke vstání. No, všechno je jednou poprvé.
"No stačí, když půjdeš touhle chodbou doleva a……." Začal tedy vysvětlovat.
No, když skončil (a já věděl zhruba to samé co na začátku), otočil se a odešel, stačil jsem si všimnout, že má moc hezký zadek. Vzápětí jsem se jako trest praštil hlavou do tašky. Au…..

Kelan

Dneska jsem měl vážně den blbec. Hned na začátku dne, v 5 ráno jsem měl hrozně milý telefon od tatíčka. Oznamoval mi, že mi na mojí starou adresu přišel omluvný dopis od toho kluka, jehož matka neví co má doma za sexuálního ďábla. Fotřík zuřil, jako bych za to mohl já. Navíc mi ten dopis ani nechtěl přečíst, takhle ani nevím, jestli mu mám prominout. I když, za to co předváděl v noci, jsem mu možná už prominul. Tohle ale tatím vědět nemusí…
Na poradu která se konal o půl 7 jsem přišel pozdě a zapomněl jsem si vzít kravatu se znakem školy, za což se na mě staříci dívali jako bych porušil nějaký svatý zákon. Jediný kdo se smál (a kravatu zřejmě taky zapomněl) byl Mathews. Že by jediná dobrá (a stejně zkažená) duše?
Navíc se porada hrozně táhla a myslím, že bez pořádného hrnku kafe bych v půlce usnul a spal až do konce. Probrali se tam samé nezáživné věci, až na mojí novou studentku. Prý výborná v matice a exceluje ve fyzice. Jazyky ale zvládá s odřenýma ušima. Celkem slušný přírůstek do sbírky.
Ale aspoň cestou do třídy na hodinu jsem se zasmál. Potkal jsem jakési trdlo, které do mě vrazilo (no, možná já do ní, protože jsem něco hledal v papírech), spadlo a vstalo až na potřetí. Ta dívka si přitom tak dobře přidržovala sukni, že jsem málem umřel smíchy a taky dokonale ignorovala mou napřaženou ruku. Když se konečně postavila, vykoktala, že musí k ředitelce.
Nabídl jsem se, že ji zavedu, ale ona důrazně protestovala a tašku si tiskla na prsa. Nakonec jsem jí to jen vysvětlil, ale když jsem se otočil po pár krocích, viděl jsem, jak se taškou mlátí do hlavy. Každopádně jsem se vydržel nesmát celou cestu na záchod. Fakt obdivuju jednoho z těch staříků, co jí má jako třídní.
Každopádně na hodinu fyziku, kterou vyučuji, jsem přišel včas. No vlastně o 5 minut později, ale přesně v tu chvíli, kdy se schylovalo k pořádné mele. Tanya seděla jako obvykle s hlavou skloněnou, tmavé vlasy jí padaly přes obličej. Tahle holka byla fakt psycho. Nastoupila do téhle školy před půl rokem. Její spis by si nezadal se spisem jakéhokoliv zločince. Přes drobné krádeže, agresivitu, sebepoškozování a podezření na schizofrenii toho bylo hodně. Ze začátku jsem si myslel, že tahle holka bude problém a to problém s velkým P. Opak byl ale pravdou.
Tanya skoro vůbec nemluví. Horko těžko z ní něco páčit. Povětšinou jen sedí a čte, nebo čučí do blba. Ve škole je čistý průměr, ale když jí něco zadám, splní to na výbornou. Takže k jádru problému-právě na ní si zasedla naše třídní princezna. Alice Woodsová. Větší mrchu a manipulátorku by člověk těžko hledal. Vypadá jako anděl a většinu staříků se jí daří oklamat jako nic, ale já ji prokoukl celkem lehce. Je totiž hrozně podobná mé milované sestřičce, která zdědila charakter po tatínkovi. Už jsem někdy říkal, jak svou rodinu miluji? Že ne? Zvláštní…..
Každopádně, když jsem vešel do třídy, Alice stála nad Tanyou a něco jí šeptala. Tanya ale nevypadalo moc rozhozeně, přesto se trochu třásla a to je u ní jeden z varovných příznaků. Přijít o 5 minut později, má Alice místo hlavy krvavou placku.
"Alice, běž si sednout, hodina právě začala!" Oznámil jsem po zhodnocení situace.
A právě v tu chvíli zaklepal někdo na dveře třídy. Měl jsem vážně štěstí, přijít o chvíli později, musel bych se zpovídat, proč nejsem na hodině. Pochopil by někdo, že jsem se po těch všech kávách nutně potřepoval na wc?
No, každopádně se otevřely dveře a v nich stála zástupkyně ředitele a…?
Víte jak jsem říkal, že mám den blbec? Tak právě vím, jaký chudák má to trdlo na starost. Já.
"Kate, vítej u nás…"

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Angela Angela | Web | 2. dubna 2010 v 13:41 | Reagovat

to je dobrý :D kdy bude další díl? :D

2 noriuke kai sairo noriuke kai sairo | 2. dubna 2010 v 23:41 | Reagovat

páááni našla jsem skvělý dílko...kdy bude pokračování?nemůžu se dočkat...

3 terkic terkic | Web | 3. dubna 2010 v 11:05 | Reagovat

je to skvělý:D, těším se na další:)

4 Ten_Ten Ten_Ten | Web | 20. června 2010 v 20:12 | Reagovat

Chtělas koment, máš ho mít xD
Miluju tuhle povídku a naprosto jsem si zamilovala Kelana... tečka xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama