FBI:Andělé a policajti - 1)Nový případ

18. května 2010 v 16:46 | verasi |  FBI: Andělé a policajti (Naruto)
Tuhle kapitolovku jsem původně ani neplánovala. Vlastně jsem si myslela, že na Naruta budu psát jen jednorázovky. Ale o tenhle nápad jsem se s vámi prostě musela podělit! Nevím, jak k tomu budou přibývat kapitoly, ale děj mám víceméně vymyšlený. Jen jedna věc mi brání v tom, abych mohla volně psát: škola. Pracně jsem se učila ptáky (a to v zcela neperverzním významu), takže jestli budu zítra zkoušená s chemie, na kterou nemám v hlavě místo, jdu se odstřelit.
Verasi :)

1)Nový případ

Blonďatý mladík nespěchal a to i přesto, že už měl 10 minut zpoždění. Už 10 minut měl být v práci. Uchechtl se. Věděl, že by mohl jít ještě pomaleji a přijít klidně až za půl hodiny a nic by se nestalo. Jeho šéf, ten, který by ho měl kontrolovat, ten totiž do práce chodil pravidelně až s dvou hodinovým zpožděním.
A rozlícenou Tsunade, které Naruto ( blonďatý mladík)s oblibou přezdíval-avšak pouze v duchu, jelikož věděl, co by se stalo kdyby to řekl nahlas-prsatá babča si udobřil lahví nějakého značkového chlastu.
Občas měl pocit, že místo v FBI pracuje v blázinci. A to doslova. Ale nikdy by svou neopustil, na to příliš tvrdě dřel, příliš času věnoval učení, aby se dostal na prestižní policejní školu, příliš času trávil v posilovně, nebo na střelnici. A řečeno kolem a kolem, nebylo nic hezčího než se dívat do pokořeného a zmláceného obličeje nějakého úchyla, který se chvíli předtím pokusil znásilnit 12tiletou holku. Navíc, lidé z práce mu nenávratně přirostli k srdci.
To proto, že s nimi neustále nasazoval život a někdy byl jeho život v rukou jeho spolupracovníků. A docela často i v rukou jeho nadřízeného, opozdilce s vlasy bílými jako sníh. Ale v takových chvílích mu bezmezně věřil.

Viděl ho v akci jen párkrát, ale když viděl, jak jedním přesným výstřelem zabil 2 muže najednou a jedním kopem vyrazil dveře i s čtyřmi muži, kteří za nimi stáli, uvědomil si, že s tímhle mužem za zády se cítí v bezpečí. A pak mu tenhle chlap svádí jeho nevlastního otce.
Mít za nadřízeného Kakashiho, to člověka značně vyčerpává.
Rozběhl se, když v dálce uviděl svůj oblíbený podnik. Není nad voňavou kávu a sladký rohlík. Pomyslel si Naruto spokojeně, když z podniku vycházel a ukusoval sladký rohlík s blaženým výrazem. A právě v tu chvíli před ním hlučně zabrzdilo černé auto. Okamžitě ho poznal, takže ho ani nepřekvapilo, když se stáhlo kouřové okýnko a z něj se vyklonila hlava muže s bílými roztřepenými vlasy. Kakashi Hatake, v celé své kráse.
"Naruto, nechceš svést?"
Oslovil bělovlasý muž Naruta.
Ten se dlouho nerozmýšlel. Do práce to měl ještě kus, a i když měl rád čerstvý vzduch, přece jen, všeho moc škodí. Přijal pozvání a nastoupil.
"Co že jedete do práce tak brzy, dneska žádní ufoni, výbuch továrny, nebo zemětřesení?" Ušklíbl se Naruto, když se Kakashi velmi rychle a bez varování rozjel a on si ještě ani nestačil zapnout bezpečnostní pás.
"Nemohl jsem spát. Měl jsem noční můru o Irukovi." Odvětil bělovlasý a bez jakéhokoli slova upozornění chňapl po kávě, kterou si Naruto odložil na palubní desku a spokojeně se napil.
"Střílel po vás s bazuky?" Zasmál se Naruto a jedním pohybem si kávu zase přivlastnil.
"Ne, ale byl na sado-maso. Vytáhl bič, zrovna když jsem mu ho tam chtěl...."
"Nechci to vědět!" Vykřikl mírně zrudlý Naruto s plnou pusou rohlíku.
Bělovlasý pokrčil rameny.
"Stále nechápu, proč mi ještě odolává.." Odvětil potom mrzutě.
"Vaše snaha sbalit mého nevlastního otce mě poněkud znepokojuje..." Podotkl Naruto, ale jelikož Iruka-jeho nevlastní otec-nevypadal na to, že by po Kakashim chtěl skočit, ale spíš praštit ho něčím po hlavě, bral to s klidem.
"Mám dojem, že jakmile ti řeknu, že máš nový případ, rychle to přestane..."
"Nový případ? Jaký? Jaký?" Vyjekl šťastně Naruto, který právě dojedl.
Kakashi zakroutil hlavou. Nechápal, jak může mít tolik radosti z nového případu. Naruto se zapáleně pouštěl do všeho:vraždy, vloupání, znásilnění. Bylo s podivem, že přesto všechno, co viděl, se dále zdál tak nezkažený a tak nevinný. A možná proto ho do toho nového případu vybrali. Bylo to velice důležité a pracovali na něm jen ti vybraní jedinci a ti u FBI pracovali aspoň 4 roky. A Naruto sotva rok. Včera se kvůli tomu konala speciální porada, kde se hlasovalo. Většina z nich byla pro a šéfová, Tsunade taky. Naruto se měl zaplést s něčím, proti čemu se všechno ostatní zdálo malicherné.
"To ti řeknu až v budově, bude ti přesně vysvětlena tvá práce v případu." Objasnil starší a prudce zabočil doprava, až se Naruto připlácl obličejem na sklo.
"Jedete jak šílenej!" Ohradil se Naruto,předtím než se znova vrátil k tématu.
"Zní to důležitě." Uznal.
"Nejen že je to důležité, ale taky utajené. Dovolil bych si říct, že tohle bude práce tvojí kariéry." Rozohnil se Kakashi, než prudce zabrzdil před budovou s nápisem FBI a Narutův obličej opět letěl na pokec s palubní deskou.
Asi 10 sekund v sobě dusil nadávky na svého šéfa-proti kterému byl kdejaký chlap ve vězení za šílenou jízdu v autě pouhý amatér-než se zatvářil odhodlaně.
"Tak se do toho dáme!"
"To tvoje odhodlání mě někdy až děsí!" Zasmál se starší a jal se otevřít blonďáčkovy dveře.
"Mě zas vaše jízda." Oplatil mu to Naruto a vběhl do obrovských skleněných dveří budovy FBI.
Naneštěstí se tam málem srazil s růžovovlasou agentkou, která se už tak tvářila jako bůh pomsty. Ovšem těsně před ní se mu podařilo zastavit.
"Ahoj, Sakuro." Pozdravil mile.
"Nazdar Naruto." Zavrčela na oplátku kolegyně.
"Co se stalo?" Naruto využil chvíle, než ho jeho nadřízený dojde a pokusil se vyslechnout, co způsobilo, že vypadá jak rozzuřený buldok.
"Ti blbci," zachrčela Sakura a pořádně se nadechla, než pokračovala," ti blbci z dopravního našli na silnici mrtvolu a víš co ti idioti udělali? Odtáhli ji ze silnice, aby nebrzdila provoz!"
Sakura vypadala, že vzteky pukne.
"Odtáhli ji ze silnice!" Opakovala vztekle.
"Víš, kde jsou tím pádem důkazy?"
"V hajzlu?" Nahodil s nevinným kukučem Naruto.
Sakura ještě jednou zachrčela jako parní válec, než se, se stejnou parou vydala vpřed a tentokrát málem převálcovala Kakashiho.
"Je děsivá..." Poznamenal Kakashi.
"Má na to právo," obhajoval dotyčnou Naruto při cestě výtahem," za chvíli to bude půl rok, co se jí ztratil snoubenec při misi. A vy," střelil zlobným pohledem po Kakashim,"jí ještě řeknete, že jí bohužel nemůžete poskytnout žádné informace, protože je to přísně utajované."
"Rock Lee do toho šel dobrovolně a věděl, jaká jsou rizika, jako každý z nás." I Kakashiho pohled se zdál smutný a možná..vyčítavý? Vyčítal si snad něco ve spojitosti s Leeovým zmizením?
"Jistě." Odfrkl si Naruto.
"A možná tě to udiví, ale ty a teď budeš pracovat na případě jako Lee, pokud neodmítneš." Z Kakashiho tónu to vyznělo spíš jako otázka, než-li konstatování.
"Neodmítnu." Pokud byl Naruto překvapený, nedal to na sobě znát.
A najdu Leeho, to přísahám! Dodal ještě, avšak radši v duchu.
Bělovlasý vedl Naruta do zasedací místnosti, kde se obvykle konaly důležité schůze. Naruta ani nepřekvapilo, že už tam čekala Tsunade, která tomu blázinci vlastně velela. Spíš ho překvapilo, že není nalitá.
"Zdravím." Prohodila blonďatá velitelka, než oběma rukou pokynula kam si mají sednout.
Kakashi jen nepatrně pokýval hlavou, zato Naruto nasadil typický Naruťácký úsměv a divoce pohodil hlavou, až se ostatní v síni podivili (tedy Kakashi a Tsunande), že mu ještě drží na krku.
"Naruto," Tsunadin hlas zněl ojediněle vážně,"všechno co ti zde řekneme, zůstane pouze mezi námi a to, i když se rozhodneš tuto práci přijmout, nebo ji naopak odmítneš. Je ti to jasné?"
"Naprosto." Odvětil Naruto a dosedl na točící židli.
"Asi před 2 lety se zde objevil nový gang, nová skupina. Ze začátku jsme si s tím nedělali žádnou velkou starost, počítali jsme s tím, že brzy mezi ostatními a staršími zanikne. Ale ona se rozrůstala: obchod s drogami, vraždy a krádeže. Všechno. Jakoukoliv jinou skupinu, která se ji pokusila zničit, rozmetala na kousky. Dřív než jsme nám to vůbec došlo, nám přerostla přes hlavu." Tsunade si unaveně protřela čelo a vyprávění se ujal Kakashi.
"Asi po roce, kdy nám došlo, že zvenku ji nemáme šanci zničit, jsme si našli spojku. Uvnitř."
"Vlastně si on našel nás." Přerušila ho Tsunade a i ona se posadila.
"Správně. Řekl, že nám bude donášet informace, jeho postavení v tom gangu, který si mimochodem říká Angels," Naruto se ušklíbl, ale dál napjatě poslouchal,"je velmi vysoké. Upozornil nás však, že pokud nasadíme agenta a neřekneme mu o tom, nebere za to odpovědnost. Věděli jsme to, ale přesto..."
"Lee." Vyklouzlo Narutovi ze rtů.
"Po 3 měsících jsme o něm ztratili formace a bohužel, ani náš špeh nic nevěděl."
"Samozřejmě nás to velice mrzí." Tsunadin hlas zněl upřímně.
"A moje úloha v tom všem? Mám být další a vystřídat místo Leea?"
Ač věděl, co by tím riskoval, šel by do toho. Pro Leea, pro Sakuru. Pro jeho přátele.
"Takovou chybu už nikdy neuděláme!"
Zašeptala mrazivě.
Naruto byl zmatený.
"Tak co mám pak dělat?" Otázal se.
"Staneš se naší spojkou s ním. On sám má bohužel jisté omezení, které mu brání, aby jen tak odešel, ale ty ne. Staneš se jeho, jak jen to říct? Před očima ostatních, placeným společníkem."
Tsunadin hlas zněl nejistě, téměř čekala na jeho výbuch vzteku.
Naruto chvíli přemýšlel. Placeným..společníkem? To jako?
"Coože?" Narutův hlas vyletěl přibližně o tři tóniny nahoru a Tsunade pocítila neodbytnou chuť ucpat mu pusu svou pěstí.
Na poslední chvíli se však zadržela.
"Naruto," chlácholivě promluvil Hatake,"my po tobě samozřejmě nechceme, aby si s ním spal. Ale je důležité, aby si to ostatní mysleli. Prostě vždycky přijdeš-patřičně oblečený-do předem domluveného hotelu a on ti předá informace. Pak se tam ještě chvíli zdržíš, aby to vypadalo věrohodně, a odejdeš. Nic víc."
"Rozhodnutí je samozřejmě jen na tobě. Jakkoli tento úkol může vypadat jednoduše i sebemenší chyba ti může vzít život. A my se nemůžeme spoléhat na to, že on v případě tvého ohrožení něco podnikne." Tsunadin hlas zněl zvláštně, snad až mateřsky.
Naruto nikdy matku nepoznal, ale věděl, že pro Tsunade jsou všichni tady jako rodina. A přesto je musí posílat do úkolů, ze kterých se nemusí vrátit živí.
"Tak jak se rozhodneš?"
Déšť.Ten den hodně pršelo a byla mlha.Honil spolu s dalšími pěti lidmi toho úchyla. Naruto běžel rychleji než kdokoli jiný, poháněl ho obraz sotva 8leté holčičky v roztrhaných šatíčkách a rukama svázanýma za hlavou. A kolem krev a kusy panenské blány. Byl těsně za ním, když udělal pronásledovaný osudovou chybu-uklouzl na mokré silnici. Tohle byl Narutův první tak odporný případ a najednou mu připadalo, že tohle zvíře si nezaslouží vězení. Ne, z něho za 4 nebo 5 let výjde. On si zaslouží smrt. Jako v transu zvedl pistoli. Viděl jeho vyděšený obličej a těsně vedle něj znetvořený obličej holčičky, která je doživotně poznamenaná. Nevnímal řeči o tom, že je policajt a že tohle nemůže. Už se chystal zmáčknout spoušť, když náhle uslyšel ten hlas:
"Naruto!Ne!"
"Znásilnil tu holčičku, pořezal ji obličej....on, nezaslouží si žít." Naruto ani nevnímal, že se jeho slzy mísí s deštěm.
Tak intenzivní nával emocí nečekal.
"Máš pravdu, je to hovado. Ale ty se nechceš a nemůžeš! snížit
na jeho úroveň. Je to tvůj první takový případ a věř, že i já to chtěl poprvé udělat. Ale tenkrát mě jeden moudrý chlap zastavil a já jsem mu zato doteď vděčný. Protože kdyby se mu to nepodařilo, byl bych teď ve vězení a nemohl zavírat další takový hajzly." Leeho hlas se Narutovi zařezával do hlavy.
Zvuk padajících kapek prořízl výstřel a vyděšený výkřik pronásledovaného.
Kulka dopadla těsně vedle jeho hlavy.
"Ty," zachrčel Naruto zlobně,"jestli až vylezeš z vězení-jestli vůbec vylezeš-se o něco takového ještě jednou pokusíš, pak se trefím! Přísahám!"
Otočil se k Leemu v očích stále slzy.
"Díky!"
"Nevadí, ty bys to pro mě taky udělal!"
"Udělal...." Zašeptal Naruto.
"Co jsi říkal?" Kakashi začínal být nervózní.
Naruto pořád ještě neodpovídal a na chvíli to vypadalo, jako by byl celkově mimo náš čas a prostor. V modrých očích prázdno. A pak si ještě k tomu něco mumlá. Kakashi se podíval na Tsunade, ale ta vypadala stejně zmateně.
Naruto před sebou viděl ten hrozný účes, výrazné obočí a zářivý úsměv.
Rock Lee.....
"Tak co Naruto, jak ses rozhodl?"
"To je přece jasné: beru to!" Vyhrkl Naruto a v jeho očích opět zaplály modré plamínky odhodlání.
"Říkal jsem to," poznamenal Kakashi,"je to ještě mladý blázen."
"Aspoň nemám bílý vlasy..." Šeptl si pro sebe Naruto.
"ŘÍKAL JSI NĚCO?"
"Že máte dneska neobvykle krásné a lesklé vlasy?" Zainprovizoval Naruto s úsměvem.
"Myslíš, že mě Iruka nechce kvůli tomu, že mám bílý vlasy?" Zatvářil se Kakashi zděšeně a právě, když ho chtěl Naruto ujistit, jak jsou dneska
bílé vlasy in, je Tsunade s tikem v oku přerušila.
"Máš nějaké otázky k případu?"
"Jak se jmenuje ten náš muž?" Optal se zvědavě Naruto.
"Říká si Sasuke Black..ale ve skutečnosti se jmenuje Uchiha."
Naruto vytřeštil oči.
"Jako ten...?"
Nechal větu nedokončenou.
"Ano, jako ten masový vrah Itachi Uchiha.Je to jeho bratr..."

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 terkic terkic | Web | 18. května 2010 v 17:12 | Reagovat

páni je to paráda, prosím další díl co nejdřív:)

2 Hikari Yukiro Hikari Yukiro | 18. května 2010 v 19:18 | Reagovat

No tedáááá!!!!Tak tohle je hoooodně dobrý začátek jedné suprové povídky od skvělé autorky!!!XDTěším se na další díly a to hroooozně mooooc!!!!XD

3 Kagome/Kurama Kagome/Kurama | Web | 19. května 2010 v 12:37 | Reagovat

Bezvadné! Věděla jsem, že to bude Sasuke.. Takže SasuNaru? To se mi líbí ještě víc! Píšeš opravdu moc dobře a hrozně poutavě... *pomyslně přidává mezi své oblíbené*
Jinak, děkuji za komentář, upřímností nešetři! ^_^ Pokusím se někdy napsat nějakou další krvavou, mám v hlavě jednu takovou, ovšem kdy se k ní dostanu, to už je ve hvězdách :) Stejně tak Domácí učitel :D

4 Satiras Satiras | 20. května 2010 v 20:25 | Reagovat

Placený společník to zní zajímavě :) jsem zvědavá jak se to vyvine :-)

5 Lilith-sama Lilith-sama | 22. května 2010 v 14:06 | Reagovat

Prečo si to nechcela písať? Je to dobré!! Len sa začínam báť o bezpečnosť chudáčika Naruta. Pokračovanie?!

6 Ten_Ten Ten_Ten | Web | 23. května 2010 v 19:16 | Reagovat

pááááni, tohle je d-o-k-o-n-a-l-é! je to skvělé, naprosto úžasné. Páni, já tvoje povídky fakt miluju! *hned přidává do oblíbených*

7 Pajčas Pajčas | Web | 23. května 2010 v 19:37 | Reagovat

Máš to skvěle, naprosto úžasně rozehrané. Už se nemůžu dočkat, až si najdeš skulinku "v časovém rozvrhu" a já si přečtu další pokračování :) *jiskřivé nadšení v očích*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama